NaturalnaSuplementacja.pl

Strona dystrybutora firmy bepic
duży kawałek grzyba chaga leży na pniu drzewa

Wprowadzenie:
Chaga, znana również jako huba brzozowa, jest grzybem o niezwykłych właściwościach leczniczych. W tym artykule dowiesz się więcej o tym fascynującym grzybie i jego potencjalnych korzyściach w walce z chorobami nowotworowymi. Przygotuj się na odkrycie niezwykłych właściwości chagi!

Co to jest Chaga?

Chaga, o naukowej nazwie Inonotus obliquus, to naturalny i skuteczny dla zdrowia Adaptogen który rośnie głównie na brzozach. Wyglądem przypomina “guza” o głęboko popękanej powierzchni. Ten grzyb wyróżnia się wysoką zawartością biologicznie aktywnych składników, takich jak polisacharydy, triterpeny, flawonoidy i fenole.

Chaga, (in. huba brzozowa, byłyskoporek podkorowy), jest grzybem witalnym o bardzo dużej wartości leczniczej. Spotkać go można głównie w regionie Syberii, Ameryce północnej, Finlandii ale także w Polsce.

Grzyb ten występuje w kolorze brązowym lub ciemnobrązowym. Czasami, niektórzy z nas z pewnością widzieli na brzozach hubę brzozową, ale wiele osób mogło nie zdawać sobie do końca sprawy z tego, że jest to leczniczy grzyb.

Chaga a komórki rakowe

Okazuje się, że ma wyjątkowe właściwości w hamowaniu wzrostu komórek rakowych.

Tego niesamowitego odkrycia dokonali biolodzy, którzy przebadali chemiczny skład i aktywność biologiczną grzybów hubowatych. 

Grzyby hubowate (rosną na drewnie) mają właściwości przeciwutleniające, stymulują lub hamują różne procesy w komórkach, w szczególności mogą hamować komórki nowotworowe. Pracownicy Centrum Biotechnologii Podstawowej i Bioinżynierii Uralskiego Uniwersytetu Federalnego, którzy badali aktywność biologiczną i skład chemiczny kilkudziesięciu gatunków grzybów hubowatych, odkryli nowe właściwości tych grzybów na Uralu.

Skład chemiczny został zbadany przez pracowników laboratorium leków naturalnych prof. Chao Mei Ma z Uniwersytetu Mongolii Wewnętrznej (Hohhot, Chiny)”. 

grzyb-chaga

Profesor Mei Ma jest jednym ze światowych liderów w badaniach składu chemicznego surowców naturalnych. Jej laboratorium poszukuje nowych aktywnych biomolekuł w surowcach medycyny tradycyjnej w Chinach – wyjaśnia Irina Kiseleva, kierownik Zakładu Biologii Doświadczalnej i Biotechnologii UrFU. 

We współpracy z chińskimi kolegami, docent naszego wydziału Aleksander Ermoszyn, podczas stażu na Uniwersytecie Mongolii Wewnętrznej, badał skład chemiczny kilkunastu gatunków grzybów hubkowatych,
które rosną na środkowym Uralu. 

Skład chemiczny gatunku Ural porównano ze składem grzyba Chagi, powszechnego w Rosji i szeroko stosowanego w medycynie chińskiej grzyba ganoderma, która ma właściwości przeciwnowotworowe. ”. „Chociaż właściwości lecznicze wielu roślin są dobrze znane, o grzybach wiemy znacznie mniej. W większości krajów europejskich i w Rosji, grzyby są wykorzystywane w ograniczonym zakresie w żywności i medycynie.

Światowym liderem w wykorzystaniu grzybów do tych celów są Chiny, jednak i w Rosji od dawna używa się grzyba Chaga jako środka przeciwnowotworowego i wzmacniającego układ odpornościowy. 

Współczesna medycyna potwierdziła, że grzyb chaga zawiera składniki, które spowalniają wzrost guzów ”- mówi Irina Kiseleva”.

Ograniczenia i dalsze badania

Należy pamiętać, że Chaga nie jest lekiem na raka i nie zastępuje tradycyjnego leczenia. Konieczne są dalsze badania naukowe, aby dokładniej zrozumieć mechanizmy działania Chagi i jej potencjalne korzyści dla zdrowia.

Podsumowanie:
Chaga, czyli huba brzozowa, to fascynujący grzyb o potencjalnych właściwościach przeciwnowotworowych.  Badania sugerują, że substancje chemiczne obecne w Chadze mogą wpływać na hamowanie wzrostu komórek rakowych. Jest to skuteczny grzyb adaptogenny.  Jednak przed rozpoczęciem suplementacji Chagą, pamiętaj, że zawsze warto skonsultować się z lekarzem.
Przeczytaj także ciekawy artykuł pt: Adaptogeny dla Twojego zdrowia

Źródła:
1. https://urfu.ru/ru/news/32741/
2. https://www.healthline.com/nutrition/chaga-mushroom#benefits
3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4946216/

Udostępnij :

Strona | + posty

Witaj! Od ponad 20 lat zajmuję się tematyką suplementacji, zdrowia oraz naturalnymi metodami, które spowalniają starzenie się organizmu.

Odpowiednie odżywienie komórek ciała, to klucz do zdrowia, młodszego wyglądu i dobrego samopoczucia.

Niestety, dzisiejsza żywność sprzedawana w marketach, często nie zawiera aż tylu potrzebnych składników odżywczych jak kiedyś. Konserwanty i sztuczne dodatki dodawane do wielu produktów, negatywnie wpływają na nasze zdrowie.

Czynniki takie jak brak ruchu, toksyny w organiźmie, dieta uboga w witaminy i minerały, mogą być przyczyną oraz początkiem wielu różnych dolegliwości i chorób przewlekłych.

W rezultacie wszystko to sprawia, że w dzisiejszych czasach niezbędna staje się właściwa suplementacja, która pomaga oczyścić organizm z toksyn, a także dostarczyć potrzebne składniki odżywcze, aby organizm mógł być zdrowy i wypoczęty.

Na mojej stronie NaturalnaSuplementacja.pl możesz zapoznać się z informacjami o produktach, które osobiście stosuję, bo uważam, że są najskuteczniejsze na rynku - dlatego polecam je wszystkim.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!🙂