...

NaturalnaSuplementacja.pl

Strona niezależnego dystrybutora firmy bepic

Chaga i niektóre inne odmiany grzybów hamują wzrost komórek rakowych

duży kawałek grzyba chaga leży na pniu drzewa

Grzyb Chaga

Chaga, (in. huba brzozowa, byłyskoporek podkorowy, łac. Inonotus obliquus), rośnie głównie na brzozach i jest grzybem witalnym o bardzo dużej wartości leczniczej. Spotkać go można głównie w regionie Syberii, Ameryce północnej, Finlandii ale także w Polsce.

Chaga ma wygląd przypominający „guza” w kolorze brązowym lub ciemnobrązowym, którego powierzchnia jest głęboko popękana. Czasami, niektórzy z nas z pewnością widzieli brzozach hubę brzozową, ale wiele osób mogło nie zdawać sobie do końca sprawy z tego, że jest to leczniczy grzyb.Okazuje się, że ma wyjątkowe właściwości w hamowaniu wzrostu komórek rakowych.

Tego niesamowitego odkrycia dokonali biolodzy, którzy przebadali chemiczny skład i aktywność biologiczną grzybów hubowatych. 

Grzyby hubowate (rosną na drewnie) mają właściwości przeciwutleniające, stymulują lub hamują różne procesy w komórkach, w szczególności mogą hamować komórki nowotworowe. Pracownicy Centrum Biotechnologii Podstawowej i Bioinżynierii Uralskiego Uniwersytetu Federalnego, którzy badali aktywność biologiczną i skład chemiczny kilkudziesięciu gatunków grzybów hubowatych, odkryli nowe właściwości tych grzybów na Uralu.

Skład chemiczny został zbadany przez pracowników laboratorium leków naturalnych prof. Chao Mei Ma z Uniwersytetu Mongolii Wewnętrznej (Hohhot, Chiny)”. 

grzyb-chaga

Profesor Mei Ma jest jednym ze światowych liderów w badaniach składu chemicznego surowców naturalnych. Jej laboratorium poszukuje nowych aktywnych biomolekuł w surowcach medycyny tradycyjnej w Chinach – wyjaśnia Irina Kiseleva, kierownik Zakładu Biologii Doświadczalnej i Biotechnologii UrFU. 

We współpracy z chińskimi kolegami, docent naszego wydziału Aleksander Ermoszyn, podczas stażu na Uniwersytecie Mongolii Wewnętrznej, badał skład chemiczny kilkunastu gatunków grzybów hubkowatych,
które rosną na środkowym Uralu. 

Skład chemiczny gatunku Ural porównano ze składem grzyba Chagi, powszechnego w Rosji i szeroko stosowanego w medycynie chińskiej grzyba ganoderma, która ma właściwości przeciwnowotworowe. ”. „Chociaż właściwości lecznicze wielu roślin są dobrze znane, o grzybach wiemy znacznie mniej. W większości krajów europejskich i w Rosji, grzyby są wykorzystywane w ograniczonym zakresie w żywności i medycynie.

Światowym liderem w wykorzystaniu grzybów do tych celów są Chiny, jednak i w Rosji od dawna używa się grzyba Chaga jako środka przeciwnowotworowego i wzmacniającego układ odpornościowy. 

Współczesna medycyna potwierdziła, że grzyb chaga zawiera składniki, które spowalniają wzrost guzów ”- mówi Irina Kiseleva”.

Chaga,Grzyby hubowate,huba brzozowa

Udostępnij :

Strona | + posty

Witaj!
Nazywam się Adam Cieślik. Od ponad 20 lat zajmuję się naturalną suplementacją oraz naturalnymi metodami, które wzmacniają i spowalniają starzenie się organizmu.

Odpowiednie odżywienie komórek organizmu, to klucz do zdrowia, młodszego wyglądu i dobrego samopoczucia. Niestety, dzisiejsza żywność sprzedawana w marketach, często nie zawiera aż tylu składników odżywczych jak kiedyś. Konserwanty i sztuczne dodatki dodawane do wielu produktów, mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

𝐂𝐳𝐲𝐧𝐧𝐢𝐤𝐢 𝐭𝐚𝐤𝐢𝐞 𝐣𝐚𝐤: brak ruchu, toksyny w organiźmie, dieta uboga w witaminy i minerały, mogą być przyczyną wielu różnych dolegliwości i chorób przewlekłych.
W rezultacie wszystko to sprawia, że w dzisiejszych czasach niezbędna staje się naturalna suplementacja, która pomaga oczyścić organizm z toksyn, a także dostarczyć niezbędne składniki odżywcze, aby organizm mógł być zdrowy i wypoczęty.

Na mojej stronie 𝐍𝐚𝐭𝐮𝐫𝐚𝐥𝐧𝐚𝐒𝐮𝐩𝐥𝐞𝐦𝐞𝐧𝐭𝐚𝐜𝐣𝐚.𝐩𝐥 możesz zapoznać się z naturalnymi suplementami, które osobiście stosuję i polecam je wszystkim.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!🙂

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.